قالب وردپرس , پوسته وردپرس

قالب وردپرس

جستجو بین ۸۰۶ قالب رایگان وردپرس


  • بازدید: 478 بار تاکنون
  • تاریخ انتشار : ۹۵/۰۳/۰۸
  • دسته بندی : آموزش وردپرس

صفحه بندی مطالب در وردپرس

امیدوارم حالتون خوب باشه و تا به این جا روز خوبی رو سپری کرده باشید و آماده و مشتاق و پرانرژی و قبراق باشید تا یکی دیگه از آموزش های وردپرس که راجع به صفحه بندی مطالب در وردپرس هست رو تا انتها با من و دوستان عزیزم دنبال کنید.

خب دوستان توی این پست میخوام چگونگی صفحه بندی مطالب در وردپرس رو بگم که می تونه برای سایت های زیادی و همچنین برای سایت شما مفید باشه صفحه بندی مطالب یعنی پست هایی که طولانی هستن رو توی چند برگه نمایش بدیم مطلب مورد نظر تا یه جایی دیده بشه بعد زیر مطلب شماره صفحات زده بشه صفحه دو سه و … قابلیت شماره صفحات برای بخش وبلاگ و دسته بندی مطالب معمولا به وسیله ی طراح قالب وردپرس قرار داده میشه اماش شاید بخوایم به دلایلی برای پست ها هم شماره برگه قرار بدیم.

صفحه بندی مطالب در وردپرس
یکی از ویژگی هایی که ممکنه به این دلیل پست ها رو توی وردپرس صفحه بندی کنیم سرعت بخشیدن به صفحات مختلف سایت باشه البته مطالبی که کوتاه هستن دیگه نیازی به بقیه صفحات ندارن و صفحه بندی کردن برای مطالبی هستش که خیلی طولانی هستن. خوب بریم سراغ کد بازی با وردپرس که یکی از مهمترین کارها و مورد علاقه ترین کارهای منه.

اولین کاری که برای صفحه بندی کردن مطالب توی وردپرس باید انجام بدیم اینکه باید قطعه کد زیر رو توی فایل Functions.php قالب وردپرس خودتون قرار بدید.
یه نکته ای که اینجا باید بگم اینکه باید شما دوستان کد رو توی محل مناسب قرار بدید ( نسخه پشتیبان از فایل فانکشن رو فراموش نکنید )

add_filter(‘mce_buttons’,’wysiwyg_editor’);
function wysiwyg_editor($mce_buttons) {
$pos = array_search(‘wp_more’,$mce_buttons,true);
if ($pos !== false) {
$tmp_buttons = array_slice($mce_buttons, 0, $pos+1);
$tmp_buttons[] = ‘wp_page’;
$mce_buttons = array_merge($tmp_buttons, array_slice($mce_buttons, $pos+1));
}
return $mce_buttons;
}
خب با اضافه کردن کد بالا به فایل فانکشن یه ابزار جدید به ویرایشگر وردپرس شما اضافه میشه که با استفاده از این ابزار شما محتوای هر صفحه رو مشخص می کنید. یعنی توی یه پست طولانی که نوشتید بین محتوا مثلا ۱۰ خط برای هر برگه در نظر بگیرید باید بین هر ۱۰ خط نوشته یک enter بزنید و با استفاده از این ابزار یک خط بین این بالا و پایین درست کنید. توی شکل زیر شکل ابزار مشخص شده.

خب دوستان ممنونم که تا اینجای این مطلب رو با من دنبال کردید حالا میخوام ادامه ی این مطلب رو به شما عزیزان بگم.

خوب این تا اینجا حالا برای اینکه شماره صفحات پایین پست نمایش داده بشه باید کد زیر رو هم به فایل single.php قالب وردپرس خودتون اضافه کنید , فایل single.php رو باز کنید و کد زیر رو توی این فایل پیدا کنید.

خب دوستان نکته ای که اینجا لازم به ذکره و شما باید بدونید اینکه ممکنه این کد به شکل مختلفی توی قالب شما کد نویسی شده باشه حواستون باشه بعد از تابع نمایش پست the_content برای نمایش محتوای پسته که شما باید کد زیر رو بعد از این تابع برای نمایش شماره صفحات قرار بدید.

wp_link_pages( array( ‘before’ => ‘

‘ . __( ‘صفحات:’, ‘bigtheme’ ) . ”, ‘after’ => ‘

‘ ) );

خب برای نمونه توی قالب پیش فرض خودتون وردپرس به این شکل هست قالب ۲۰۱۴.

یه کار دیگه ای که شما عزیزان میتونید بکنید اینکه کد زیر رو هم توی فایل style.css قالبتون کپی کنید تا یه کم قشنگ تر دیده بشه می تونید به دلخواه و سلیقه ی خودتون بهش استایل بدید.

.postnavi span{
background: #eee;
color: #373737;
margin: 0;
padding: 2px 3px;
text-decoration: none;
}
.postnavi a {
background: none repeat scroll 0 0 #000000;
border: 1px solid #000000;
display: inline-block;
height: 22px;
margin: 0 1px 2px 0;
text-align: center;
width: 22px;
color:#FFFFFF
}
.postnavi a:hover {
background: #666666;
}
به همین راحتی کار تمومه می تونید یه نمونه تست کنید و از امکانی که به قالب وردپرس خودتون اضافه کردید لذت ببرید.


نظرات

ارسال دیدگاه