قالب وردپرس , پوسته وردپرس

قالب وردپرس

جستجو بین ۸۰۶ قالب رایگان وردپرس


  • بازدید: 724 بار تاکنون
  • تاریخ انتشار : ۹۵/۰۳/۱۱
  • دسته بندی : آموزش وردپرس

آیا تاکنون برای شما پیش آمده تا بخواهید یک کاربر را از ورود به وردپرس مسدود کنید ؟ ساده ترین راه برای این کار حذف کردن کاربر هست اما این قطعا یک راه حل منطقی نیست! چون مشکلاتی را در پی دارد که مهمترین آن این است که نوشته های کاربر باید به کاربری دیگر باید منتقل شود اما اگر این مسدود سازی موقت باشد شما به مشکل می خورید، پس این راه حل خیلی مناسب نیست.

شما میتوانید گذرواژه و ایمیل کاربر را عوض کنید اما این هم یک راه حل نیست، چون در یک وب سایت بزرگ با چند نویسنده با تغییر ایمیل، آواتار (Gravatar) کاربر نیز تغییر می کند و این برای سایت شما جالب نمی باشد.

پس راه حل درست و صحیح مسدود کردن یک کاربر در وردپرس چیست ؟

در این آموزش از وب سایت سرزمین وردپرس یک راه حل صحیح و کاربردی را با کمک یک افزونه به شما معرفی می کنیم. چیزی که شما نیاز دارید این هست که افزونه “Account Locker Lite” را نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی این افزونه به راحتی می توانید هرکاربری را مسدود کنید و همینطور کاربر را از حالت مسدود خارج کنید.

برای انجام این عملیات در صفحه پروفایل کاربر یک گزینه مسدود کردن کاربر وجود دارد که به راحتی قابل تغییر هستند. این روش بسیار کارآمد تر هست چون کاربر فقط مسدود می شود و حق دسترسی به داشبورد وردپرس را از دست می دهد و با پیغام “حساب کاربری شما مسدود شده است.” مواجه می شود و دیگر نیاز به روش هایی مانند حذف یا تغییر گذرواژه و غیره نیست، ضمناً در این روش کاربر مسدود شده نمی تواند از گزینه فراموشی کلمه عبور استفاده کند.


نظرات

ارسال دیدگاه